Ireneusz Kościelniak trenerem Miedzi

legnica24h.pl
Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 15:56
© Materiały prasowe / MiedĹş Legnica / Bartek Hamanowicz
Nowym trenerem Miedzi został 46-letni Ireneusz Kościelniak. Jego asystentem będzie związany z Miedzią od 2012 roku Wojciech Łobodziński - poinformował w poniedziałek legnicki klub.

To trener bez duĹźego jeszcze doświadczenia w prowadzeniu zespołów na wysokim poziomie, ale ma świetne opinie w środowisku i być moĹźe to jest właśnie ten moment, kiedy trzeba powiedzieć „sprawdzam” i dać mu szansę zaistnienia w duĹźej piłce. Tym bardziej, Ĺźe w czasie rozmów najtrafniej zdiagnozował problemy naszego zespołu i wie, jak je naprawić. Sytuacja nie jest łatwa, dlatego apeluję o wsparcie kibiców dla nowego trenera – mówi Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

W ciągu krótkiego czasu trudno zmienić poziom przygotowania fizycznego czy automatyzmy w zachowaniach zawodników. Ale moĹźna podnieść jakość organizacji gry w defensywie i to jest jedno z pierwszych zadań, jakie stoją przed nowym trenerem – dodaje Marek Ubych, dyrektor sportowy Miedzi.

Trener Kościelniak pracę w Miedzi rozpocznie we wtorek. Umowa z trenerem została podpisana do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

To dla mnie duĹźe wyzwanie, ale teĹź ogromna szansa. Bardzo wierzę w ten zespół. Ale na razie ma on swoje problemy, które szybko musimy rozwiązać. Przede wszystkim trzeba poprawić grę w obronie całej druĹźyny. To musi być monolit – mówi nowy szkoleniowiec Miedzianki.

Asystentem trenera Kościelniaka będzie związany z Miedzią od 2012 roku Wojciech Łobodziński, który posiada licencję trenerską UEFA A i doskonale zna obecny zespół, a swoją przyszłość wiąże takĹźe z pracą szkoleniową. Jeśli chodzi o pozostałe osoby w sztabie szkoleniowym, to nowy trener podejmie decyzje w ciągu kilku najbliĹźszych dni.

Trener Ireneusz Kościelniak ze względu na izolację i badania na koronawirusa nie będzie mógł spotkać się bezpośrednio z dziennikarzami.

Przed nami mnóstwo pracy, najbliĹźszy mecz juĹź w sobotę. Dlatego proszę dziennikarzy o wyrozumiałość i czas. NajwaĹźniejsze są najbliĹźsze mecze, musimy poprawić grę i wyniki – zaapelował do przedstawicieli mediów.

Źródło: MiedĹş Legnica


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości