Dominik Nowak nie jest juĹź trenerem Miedzi

legnica24h.pl
Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 12:48
© Paweł Sasiela
Mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza był ostatnim na ławce trenerskiej Miedzi dla Dominika Nowaka. - Kontrakt ze szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron - poinformował w poniedziałek klub.

Zwolnienie trenera na miesiąc przed końcem ligi nie jest rozwiązaniem, które naleĹźy do tych najbardziej profesjonalnych. Chcielibyśmy być klubem, który daje czas trenerowi na dokończenie swojej pracy, w tym korygowanie błędów, które przecieĹź popełnia kaĹźdy. Trener Dominik Nowak tego czasu na osiąganie wyznaczonych celów oraz poprawę gry zespołu otrzymał jednak moim zdaniem w Miedzi wystarczająco. Dzisiaj rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron oraz z trzymiesięcznym odszkodowaniem za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, który formalnie wygasał 30 czerwca 2023 roku. Będziemy pamiętać trenera nie tylko jako osobę, z którą świętowaliśmy nasze dotychczasowe największe sukcesy, ale równieĹź jako uczciwego i rzetelnego człowieka – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.  

Trener Dominik Nowak pracował w Miedzi ponad 3 lata. Pracę w Legnicy rozpoczął 9 czerwca 2017 roku. W pierwszym sezonie prowadzona przez niego MiedĹş w imponującym stylu wygrała rozgrywki 1 Ligi i wywalczyła pierwszy awans do Ekstraklasy w swojej historii. W najwyĹźszej klasie rozgrywkowej MiedĹş do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie – ostatecznie do realizacji tego celu zabrakło zaledwie punktu. Mimo spadku trener pozostał na stanowisku i w obecnym sezonie jego celem był powrót z druĹźyną do krajowej elity.

Jednak zespół, zbudowany na Ĺźyczenie i według wytycznych trenera, nie prezentował się na miarę oczekiwań, a po wiosennym restarcie rozgrywek, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wyraĹşnie zawodził. Legniczanie w kiepskim stylu przegrali mecze z najgroĹşniejszymi rywalami w walce o awans – Stalą Mielec i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a w starciu z Podbeskidziem dali sobie wydrzeć zwycięstwo w doliczonym czasie gry, mimo gry w przewadze.

Nowak oprócz historycznego awansu z Miedzią do Ekstraklasy doprowadził legnicki zespół takĹźe do półfinału (2019) i ćwierćfinału (2020) Pucharu Polski. W sumie poprowadził MiedĹş w 109 meczach o stawkę – wygrał 46, zremisował 28 i przegrał 35.

Nazwisko nowego trenera Miedzi poznamy w ciągu najbliższych godzin.

Źródło: MiedĹş Legnica


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości