Wojciech Łobodziński rozpoczyna nowy rozdział w Miedzi

legnica24h.pl
Piątek, 11 stycznia 2019, 23:55
© Kornelia Szymańska
36-letni Wojciech Łobodziński jako kapitan wprowadził Miedź do Ekstraklasy, a przez 7 sezonów gry w barwach legnickiej drużyny zasłużył już na miano legendy.

Teraz rozpocznie w klubie nowy rozdział i skupi się na pracy szkoleniowej, a swoim doświadczeniem wspomoże 3-ligowy zespół Miedzi II. 

– Dziękuję za te wszystkie lata kibicom Miedzi. To był wyjątkowy czas, którego nie zapomnę. Myślę, ze to dobry moment by zostawić pole do popisu młodszym. Przede mną teraz nowe wyzwania – mówi „Łobo”.

Łobodziński do Miedzi trafił w 2012 roku i od tego momentu w pierwszym zespole Miedzi rozegrał 182 mecze, w których strzelił 34 gole. Przez długi czas był jednym z liderów drużyny, a w ostatnich latach także jej kapitanem. Z opaską kapitańską na ręce wywalczył z Miedzią pierwszy, historyczny awans do LOTTO Ekstraklasy. Przez siedem sezonów w koszulce Miedzi zasłużył na szacunek kibiców i miano klubowej legendy. Wiele razy otwarcie mówił, że został mu do zrealizowania jeden poważny cel – awans z Miedzią do Ekstraklasy i dopiął swego. Po siedmiu latach wrócił do najwyższej ligi i jesienią pojawił się na boisku 16 razy. Wiosną nie zobaczymy go już jednak w pierwszym zespole. 

Popularny „Łobo” rozpoczyna nowy rozdział w Miedzi, w którym skupi się na pracy szkoleniowej. Będzie trenerem asystentem w 3-ligowej Miedzi II. Swoim doświadczeniem pomoże też na boisku tej młodej drużynie. 

– Dziękuję za te wszystkie lata kibicom Miedzi. To był wyjątkowy czas, którego nie zapomnę. Myślę, że to dobry moment by zostawić pole do popisu młodszym. Przede mną teraz nowe wyzwania. Dziękuję panu Andrzejowi Dadełło za szansę dalszego rozwoju w Miedzi – mówi Łobodziński, który od grudnia 2016 roku legitymuje się dyplomem trenerskim UEFA A. – Z Wojtkiem pracujemy od lat i naturalne jest dla mnie jego płynne przejście od roli zawodnika do pracy szkoleniowej w naszym klubie. Z jego pracą trenerską wiążę duże nadzieje na przyszłość – mówi Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi. 

Na jednym z pierwszych meczów Miedzi w nowej rundzie klub oficjalnie podziękuje Wojtkowi Łobodzińskiemu za jego wszystkie dotychczasowe występy w pierwszym zespole Miedzi. Z pewnością zasłużył on na owację na stojąco od wszystkich kibiców Miedzi!

Źródło: Miedź Legnica


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości