Omar Santana wraca do Miedzi!

legnica24h.pl
Poniedziałek, 23 grudnia 2019, 15:12
© Kornelia Grochowska
Po półrocznej przerwie Omar Santana znów przywdzieje barwy legnickiej Miedzi. Hiszpański pomocnik ustalił już z klubem warunki nowego kontraktu.

Santana to piłkarz, którego sympatykom zielono-niebiesko-czerwonych przedstawiać nie trzeba. Do Legnicy trafił z Wigier Suwałki przed startem sezonu 2017/2018, mocno przyczyniając się do historycznego awansu Miedzi do Ekstraklasy. W piłkarskiej elicie również należał do grona liderów środkowej strefy boiska, choć znaczną część rundy jesiennej stracił z powodu kontuzji.

Łącznie Santana wystąpił dotychczas dla Miedzi w 53 meczach ligowych i pucharowych, w których zdobył 3 bramki. Zawsze w wyczuciem regulował tempo akcji naszej drużyny, wygrywał wiele indywidualnych pojedynków, a przy rozgrywaniu piłki doskonale współpracował m.in. z Marquitosem. Jego atutem jest także to, że zna realia Fortuna 1 Ligi i świetnie sobie w nich radzi.

Wracam do Legnicy, bo chcę pomóc Miedzi awansować i znów zagrać z nią w Ekstraklasie – mówi Santana, który w Legnicy pojawi się 8 stycznia i rozpocznie z Miedzią przygotowania do rundy wiosennej.

Nowa umowa Hiszpana ma obowiązywać do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Źródło: informacja prasowa


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości