(FOTO) Śląsk pogrążył Miedź

Paweł Sasiela
Wtorek, 14 maja 2019, 22:35
© Jakub Malicki
Wrocławianie wygrali z Miedzią Legnica, pogrążając gospodarzy, którzy przed ostatnią kolejką znaleźli się w krytycznej sytuacji.

Od początku spotkania wielką determinację widać było zwłaszcza w szeregach legniczan. Mecz rozpoczął Śląsk, ale Miedź szybko odebrała piłkę i już w 1 minucie z dystansu uderzał Rafał Augustyniak. W 6 minucie Augustyniak odebrał piłkę we własnym polu karnym. Zielono-niebiesko-czerwoni wyprowadzili szybką kontrę, którą strzałem z lewej strony zakończył Juan Camara. Piłka przeleciała tuż obok długiego słupka. W 10 minucie z dystansu próbował uderzać Krzysztof Mączyński, ale został zablokowany. Za chwilę poprawił Michał Chrapek, jednak strzelił obok bramki. Dwie minuty później z ostrego kąta z kilku metrów próbował Petteri Forsell, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.  W 17 minucie zza pola karnego uderzał Joan Roman, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. 

W 19 minucie Omar Santana strzelał z narożnika pola karnego, lecz obok bramki. Z kolei w 21 minucie z lewej strony pola karnego uderzał Mateusz Cholewiak, ale nie skierował piłki w kierunku bramki. W 30 minucie uderzał Juan Camara, ale został zablokowany. Trzy minuty później w polu karnym uderzał Mączyński, jednak został zablokowany przez Grzegorza Bartczaka. W 37 minucie Miedź miała dużo szczęścia. Po główce Cholewiaka piłka odbiła się od poprzeczki. W 42 minucie Forsell uderzył z dystansu z rzutu wolnego, ale Jakub Słowik był na posterunku.

Druga połowa źle zaczęła się dla gospodarzy. W 51 minucie Augusto strzałem z rzutu wolnego z prawej strony dał wrocławianom prowadzenie. W 57 minucie Camara uderzył nad bramką. Śląsk kontrolował jednak przebieg boiskowych wydarzeń. W 75 minucie rezerwowy Mateusz Szczepaniak wychodził sam na sam, jednak równie szybki był Jakub Słowik, który powstrzymał napastnik. Miedź nie potrafiła sforsować defensywy WKS-u, a tuż przed ostatnim gwizdkiem gospodarzy dobił Mateusz Radecki.

 

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)

Bramki: Augusto (51), Radecki (90+5)

Żółte kartki: Bartczak (36), Garguła (90+2) - Augusto (38), Golla (0+3)

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)

Asystenci: Krzysztof Myrmus, Bartłomiej Lekki

Widzów: 5 529

Miedź: Dżanajew - Zieliński (79. Ojamaa), Musa, Bartczak, Pikk - Augustyniak (70. Szczepaniak), Santana, Fernandez (79. Garguła), Roman, Forsell, Camara; trener Dominik Nowak

Śląsk: Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Broź - Augusto, Mączyński (74. Łabojko), Pich, Chrapek (82. Radecki), Cholewiak - Robak; trener Vítězslav Lavička

Źródło: własne


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości