Dominik Nowak: mieliśmy dwa różne oblicza

legnica24h.pl
Środa, 3 czerwca 2020, 07:40
© Materiały prasowe / Miedź Legnica / Bartek Hamanowicz
Miedź Legnica przegrała na własnym boisku ze Stalą Mielec 1:2. Bramkę dla zielono-niebiesko-czerwonych z rzutu karnego zdobył Marquitos. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenerów Dariusza Marca i Dominika Nowaka.

Dariusz Marzec:

- Przyjechaliśmy do Legnicy po trzy punkty i wracamy do Mielca bogatsi o trzy punkty. Mecz był bardzo ciężki. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Początek drugiej połowy był słaby w naszym wykonaniu. Źle weszliśmy w mecz, a chwilę później zostaliśmy osłabieni, gdy nasz zawodnik dostał drugą żółtą kartkę. Graliśmy w dziesięciu. Robiliśmy wszystko, żeby ten wynik dowieźć do końca i udało nam się.

Dominik Nowak:

- Mieliśmy dzisiaj dwa różne oblicza. W pierwszej połowie zespół wyglądał ospale. To co sobie nakreśliliśmy przed spotkaniem w żaden sposób nie przekładało się na to, co działo się na boisku. Brakowało wyjścia na pozycje, dobrej współpracy i dokładności. Nie było osoby, która chciałaby brać odpowiedzialność. Zespół wyszedł odmieniony w drugiej połowie. Taką drużynę chcę oglądać i tego wymagam od piłkarzy. Przede wszystkim tworzyliśmy bardzo dużo sytuacji, graliśmy szybko, kombinacyjnie. Nad tym pracujemy na co dzień. Zabrakło skuteczności. Myślę, że nie będziemy analizować tego spotkania. W głowach zawodników jest jasne przesłanie. Jeżeli będziesz grał przez 90 minut, musisz być oczywiście momentami pragmatyczny, mieć momenty słabsze, ale grając z poświęceniem, kreatywnością i odwagą, to nikt nie będzie nas w stanie zatrzymać. Teraz musimy szybko się odnowić i przygotować do następnego, wyjazdowego spotkania.

Miedź Legnica – Stal Mielec 1:2 (1:2)

Bramki: Marcos Garcia Barreno (15’) – Michał Żyro (10’, 37’)

Żółte kartki: Nemanja Mijusković (36’) – Mateusz Żyro (45’, 70’), Dariusz Marzec (64’, trener gości), Jakub Wrąbel (79’)

Czerwona kartka: Mateusz Żyro (70’, za dwie żółte)

Sędziował: Paweł Pskit

Asystenci: Piotr Szubielski, Michał Gajda

Miedź: 1. Łukasz Załuska - 2. Marcin Pietrowski, 8. Marcos Garcia Barreno, 10. Jakub Łukowski (90’ 27. Patryk Makuch), 14. Omar Santana (78’ 9. Dawid Kort), 22. Joan Roman, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 21. Kacper Kostorz, 33. Artur Pikk (87’ 70. Maciej Śliwa), 44. Adam Chrzanowski

Stal: 33. Jakub Wrąbel - 5. Mateusz Żyro, 7. Maciej Domański 964’ 20. Grzegorz Tomasiewicz), 8. Maciej Urbańczyk, 10. Mateusz Mak (52’ 96. Robert Dadok), 14. Michał Żyro (73’ 24. Lukas Bielak), 16. Bartłomiej Kiełbasa, 17. Bartosz Nowak, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger, 77. Jakub Bartosz

Źródło: informacja prasowa


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości