Dominik Nowak: mieliśmy dwa różne oblicza

legnica24h.pl
Środa, 3 czerwca 2020, 07:40
© Materiały prasowe / MiedĹş Legnica / Bartek Hamanowicz
Miedź Legnica przegrała na własnym boisku ze Stalą Mielec 1:2. Bramkę dla zielono-niebiesko-czerwonych z rzutu karnego zdobył Marquitos. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenerów Dariusza Marca i Dominika Nowaka.

Dariusz Marzec:

- Przyjechaliśmy do Legnicy po trzy punkty i wracamy do Mielca bogatsi o trzy punkty. Mecz był bardzo ciężki. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Początek drugiej połowy był słaby w naszym wykonaniu. Ĺšle weszliśmy w mecz, a chwilę póĹşniej zostaliśmy osłabieni, gdy nasz zawodnik dostał drugą Ĺźółtą kartkę. Graliśmy w dziesięciu. Robiliśmy wszystko, Ĺźeby ten wynik dowieźć do końca i udało nam się.

Dominik Nowak:

- Mieliśmy dzisiaj dwa róĹźne oblicza. W pierwszej połowie zespół wyglądał ospale. To co sobie nakreśliliśmy przed spotkaniem w Ĺźaden sposób nie przekładało się na to, co działo się na boisku. Brakowało wyjścia na pozycje, dobrej współpracy i dokładności. Nie było osoby, która chciałaby brać odpowiedzialność. Zespół wyszedł odmieniony w drugiej połowie. Taką druĹźynę chcę oglądać i tego wymagam od piłkarzy. Przede wszystkim tworzyliśmy bardzo duĹźo sytuacji, graliśmy szybko, kombinacyjnie. Nad tym pracujemy na co dzień. Zabrakło skuteczności. Myślę, Ĺźe nie będziemy analizować tego spotkania. W głowach zawodników jest jasne przesłanie. JeĹźeli będziesz grał przez 90 minut, musisz być oczywiście momentami pragmatyczny, mieć momenty słabsze, ale grając z poświęceniem, kreatywnością i odwagą, to nikt nie będzie nas w stanie zatrzymać. Teraz musimy szybko się odnowić i przygotować do następnego, wyjazdowego spotkania.

MiedĹş Legnica – Stal Mielec 1:2 (1:2)

Bramki: Marcos Garcia Barreno (15’) – Michał Ĺťyro (10’, 37’)

Ĺťółte kartki: Nemanja Mijusković (36’) – Mateusz Ĺťyro (45’, 70’), Dariusz Marzec (64’, trener gości), Jakub Wrąbel (79’)

Czerwona kartka: Mateusz Ĺťyro (70’, za dwie Ĺźółte)

Sędziował: Paweł Pskit

Asystenci: Piotr Szubielski, Michał Gajda

MiedĹş: 1. Łukasz Załuska - 2. Marcin Pietrowski, 8. Marcos Garcia Barreno, 10. Jakub Łukowski (90’ 27. Patryk Makuch), 14. Omar Santana (78’ 9. Dawid Kort), 22. Joan Roman, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 21. Kacper Kostorz, 33. Artur Pikk (87’ 70. Maciej Śliwa), 44. Adam Chrzanowski

Stal: 33. Jakub Wrąbel - 5. Mateusz Ĺťyro, 7. Maciej Domański 964’ 20. Grzegorz Tomasiewicz), 8. Maciej Urbańczyk, 10. Mateusz Mak (52’ 96. Robert Dadok), 14. Michał Ĺťyro (73’ 24. Lukas Bielak), 16. Bartłomiej Kiełbasa, 17. Bartosz Nowak, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger, 77. Jakub Bartosz

Źródło: informacja prasowa


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości