Kibice Miedzi pomagają samotnym matkom oraz bezdomnym

legnica24h.pl
Piątek, 25 października 2019, 08:50
© Materiały prasowe / KIBICE RAZEM Miedź Legnica
W czwartek kibice z ośrodka Kibice Razem Miedź Legnica odwiedzili Dom Samotnej Matki oraz Schronisko dla Bezdomnych, które znajdują się w Legnicy przy ul. Przemysłowej 5.

Celem naszej wizyty było przekazanie na rzecz wyżej wymienionych placówek rzeczy, które na co dzień przydadzą się przebywającym tam osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w tej jakże trudnej sytuacji życiowej. Wśród darów znalazły się min. ubrania w tym ciuszki dla dzieci, zabawki, gry, artykuły szkolne w tym plecaki, kocyki, nowy odtwarzacz dvd wraz z bajkami dla najmłodszych, gadżety sportowe – mówi Bartłomiej Żygadło koordynator projektu Kibice Razem w Legnicy.

Po tym co zobaczyliśmy na miejscu stwierdziliśmy, że na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta w tych placówkach, tym bardziej że za chwilę przywita nas zima, a wiadomo, że w tym okresie pomoc osobom bezdomnym jest szczególnie potrzebna – dodaje Bartłomiej Żygadło.

Schronisko dla Bezdomnych i Dom Samotnej Matki z Dzieckiem funkcjonuje w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy. Placówki czynne są całodobowo. Do Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem przyjmowane są osoby bezdomne oraz matki samotnie wychowujące dzieci, które z różnych powodów nie mogą przebywać w swoich dotychczasowych mieszkaniach (ofiary przemocy domowej, bezdomne itp.).

Źródło: informacja prasowa


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:

Tagi:Kibice

Wszystkie wiadomości