Andrzej Dadełło: Jestem sfrustrowany ostatnimi wynikami Miedzi

legnica24h.pl
Poniedziałek, 2 grudnia 2019, 08:55
© Paweł Sasiela
Po ostatnich porażkach Miedzi Legnica w Fortuna 1 Lidze właściciel klubu Andrzej Dadełło wypowiedział się na temat pozycji trenera Dominika Nowaka. Jeśli Miedź nie awansuje, jego kontrakt zostanie rozwiązany w czerwcu 2020 roku.

Miedź Legnica podpisała z trenerem Dominikiem Nowakiem aneks do umowy.

Po przegranych meczach z Sandecją i Odrą, ostatnie dni w Miedzi były bardzo gorące. Jedną z pierwszych decyzji było podpisanie aneksu do umowy z trenerem Dominikiem Nowakiem, z którego wynika, że w przypadku braku awansu jego kontrakt zostanie rozwiązany w czerwcu 2020 roku, bez konsekwencji finansowych dla klubu – czytamy w sobotnim komunikacie Miedzi Legnica.

Trener Nowak zaakceptował te warunki, rezygnując dobrowolnie z dłuższego kontraktu i pewnego wynagrodzenia, ponieważ ma świadomość, że zawiódł zarówno kibiców, jak i właściciela klubu – informuje legnicki klub.

Stanowisko w tej sprawie zajął właściciel Miedzi Andrzej Dadełło, który oczekuje lepszych wyników i nie wyklucza zmian kadrowych w okresie zimowym.

To zrozumiałe, że ja i kibice jesteśmy sfrustrowani słabą grą i ostatnimi wynikami Miedzi. Mimo to cel na ten sezon pozostaje niezmienny. Każdy popełnia błędy, trener także ich nie uniknął, a w przerwie zimowej trzeba je naprawić. Ze wszystkich trenerów, których zatrudniałem w Miedzi, drużyna pod wodzą Nowaka, w pierwszym sezonie, prezentowała się najlepiej. Do tego musimy wrócić, nawet jeśli zimą będą potrzebne zmiany kadrowe – powiedział Andrzej Dadełło.

Przypominamy, że do Ekstraklasy awansują pierwszy i drugi zespół oraz jedna z czterech drużyn, które o najwyższą klasę rozgrywkową powalczą w barażach.

Kluby, które zajmą 3. i 6. miejsce w tabeli, rozegrają między sobą jeden mecz, którego gospodarzem będzie zespół, który zajął 3. lokatę w tabeli rozgrywek. Analogicznie - spotkanie pomiędzy 4. i 5. ekipą Fortuna 1 Ligi zostanie rozegrane na stadionie drużyny, która w sezonie zasadniczym była czwarta. Obydwa mecze odbędą się 6 czerwca 2020 roku.

Tydzień później poznamy trzecią drużynę, która awansuje do Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Zwycięzcy spotkań rozegranych 6 czerwca zmierzą się w boju, którego gospodarzem będzie klub zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozgrywek po sezonie zasadniczym.

Miedź Legnica zakończyła już tegoroczne zmagania ligowe. Po 20 kolejkach zajmuje 5 miejsce w tabeli. Do drugiej pozycji premiowanej bezpośrednim awansem traci 7 punktów, a 2 punkty więcej brakuje jej, aby objąć fotel lidera.

Źródło: Miedź Legnica


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości