Cenny punkt w Krakowie

Paweł Sasiela
Sobota, 3 listopada 2018, 17:28
© B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu
W dużej mierze dzięki znakomitym zawodom Antona Kanibołockiego legniczanie wywieźli bezbramkowy remis z Krakowa.

Dla obu zespołów był to pojedynek wagi ciężkiej. JuĹź w 2 minucie na bramkę gospodarzy uderzał Petteri Forsell. Trzy minuty póĹşniej piłka po strzele Mateusza Wdowiaka trafiła do siatki legniczan, ale po wyraĹşnym spalonym. W 8 minucie uderzał Damian Dąbrowski, ale nie stworzył większych problemów Antonowi Kanibołockiemu. Minutę póĹşniej Janusz Gol posłał niemal idealną, prostopadłą piłkę do Sergeia Zenjova, po której Estończyk znalazł się sam na sam. Górą z pojedynku wyszedł golkiper Miedzi!

W 17 minucie Ołeksij Dytiatjew strzelał głową po dośrodkowaniu z prawej strony, ale obok bramki. Sześć minut póĹşniej legnicki zespół fenomenalnymi interwencjami uratował Kanibołocki, broniąc strzały Zanjova i Budzińskiego z bliskiej odległości. W 36 minucie Budziński uderzał z prawej strony, ale bramkarz Miedzi był na posterunku. Do przerwy, w duĹźej mierze dzięki znakomitej postawie Kanibołockiego, w Krakowie było 0:0.

Pięć minut po wznowieniu Dąbrowski dośrodkował z prawej strony z rzutu wolnego. Głową strzelał rezerwowy Filip Piszczek, ale znów lepszy był Kanibołocki. Pięć minut póĹşniej Dąbrowski z rzutu roĹźnego znów wrzucił piłkę na głowę Piszczka. Tym razem po strzale napastnika Cracovii futbolówka odbiła się od ziemi i przeleciała nad poprzeczką.

W 64 minucie Łukasz Garguła zagrał na prawą stronę. Tam piłkę przejął Henrik Ojamaa i uderzył, ale piłka minęła bramkę. Trzy minuty póĹşniej Kanibołocki obronił strzał Siplaka z najbliĹźszej odległości, a piłkę z bramki wybił Adrian Purzycki. Za chwilę uderzeniem zza pola karnego próbował zaskoczyć golkipera Miedzi Budziński, ale Kanibołocki nie takie strzały dziś bronił...

W 73 minucie Henrik Ojamaa zagrał do Garguły, a ten uderzył z około dwudziestu metrów. Pesković wybił na rzut roĹźny. Dwie minuty póĹşniej Forsell uderzył z rzutu wolnego, ale lepszy okazał się golkiper "Pasów". W doliczonym czasie z rzutu wolnego uderzył Forsell, ale Pesković odbił piłkę. Tak mecz zakończył się remisem.

Cracovia Kraków - MiedĹş Legnica 0:0

Ĺťółte kartki: Dąbrowski (90+1) - Fernandez (53), Cruz (90)

Sędziował: Paweł Gil

Asystenci: Konrad Sapela, Marcin Borkowski

Cracovia: Pesković - Rapa, Dytiatjew, Datković, Siplak - Zenjov, Gol, Dąbrowski, Wdowiak (81. Sierdierow) - Budziński (80. Helik), Cabrera (46. Piszczek); trener Michał Probierz

Miedź: Kanibołocki - Zieliński, Bartczak, Cruz, Pikk - Ojamaa, Fernandez (89. Miljković), Purzycki, Garguła (76. Piątkowski), Piasecki (70. Łobodziński) - Forsell; trener Dominik Nowak

Źródło: własne