Kolejny krok ku ekstraklasie!

legnica24h.pl
Sobota, 7 kwietnia 2018, 19:51
© dolny-slask24h.pl
Miedź Legnica zwyciężyła w Bytowie z Bytovią, stawiając kolejny krok w kierunku LOTTO Ekstraklasy. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli wracający do wyjściowej jedenastki kapitan Wojciech Łobodziński oraz znakomity wiosną Fabian Piasecki.

W 34 minucie Łobodziński uderzył w okienko sprzed pola karnego, po kilkudziesięciometrowym rajdzie z piłką. Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry zwycięstwo zielono-niebiesko-czerwonych przypieczętował Fabian Piasecki, zdobywając gola z pozycji... leżącej.

Dzięki wygranej podopieczni trenera Dominika Nowaka umacniają się na prowadzeniu Nice 1 Ligi, bowiem punkty tracili najgroĹşniejsi rywale. Mielecka Stal, z którą MiedĹş zagra w środę, przegrała przed własną publicznością 2:3 z Rakowem Częstochowa. Wigry Suwałki przegrały u siebie 0:2 z GKS-em Katowice, a Chojniczanka zremisowała 2:2 w Tychach.

Drutex-Bytovia Bytów - MiedĹş Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: Łobodziński (34), Piasecki (87)

Ĺťółte kartki: Wróbel (60) - Osyra (28), Bartczak (56)

Bytovia: Szromnik - Kuzdra, Wróbel, Ĺťarskis, Opałacz, Kamiński (72. Szewczyk), Rzuchowski, Duda (73. Gonzalez), Wacławczyk (46. Adamek), Jakóbowski, Surdykowski; trener Adrian Stawski

Miedź: Sapela - Bartczak, Osyra, Bożić, Adu Kwame, Augustyniak, Mystkowski (67. Purzycki), Forsell, Łobodziński (77. Bartulović), Piasecki, Piątkowski; trener Dominik Nowak

Źródło: własne