Jarosław Skrobacz trenerem Miedzi Legnica

legnica24h.pl
Czwartek, 30 lipca 2020, 15:32
© Miedź Legnica
Miedź Legnica ma nowego trenera. Zespół ze stadionu im. Orła Białego w nowym sezonie Fortuna 1 Ligi poprowadzi Jarosław Skrobacz - poinformował w czwartek po południu legnicki klub. Skrobacz ostatnie 4 sezony spędził w GKS-ie Jastrzębie.

Pierwsza liga to bardzo wymagające rozgrywki, a nowy sezon zapowiada się na bardzo trudny i emocjonujący. Dlatego szukaliśmy trenera doświadczonego, który doskonale zna realia tego poziomu rozgrywek, a jednocześnie będzie miał długofalową wizję pracy. Zespoły prowadzone przez trenera Skrobacza grają ofensywnie, agresywnie, z charakterem i są bardzo dobrze zorganizowane. Jesienią dwukrotnie – w Pucharze Polski i w 1 lidze – mieliśmy bardzo ciężką przeprawę z Jastrzębiem. Właściwie oba mecze mogliśmy przegrać  tłumaczy Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Cieszę się, że trener Skrobacz dołączył do Miedzi. Nie postawiłem mu konkretnego celu sportowego, ponieważ naszym nadrzędnym celem jest teraz gruntowna przebudowa i odmłodzenie zespołu. Zobaczymy, jak przebiega ten proces i nasze plany sprecyzujemy z czasem. Tego czasu do startu rozgrywek jest mało, ale trener Skrobacz ma świetne rozeznanie na rynku i konkretny pomysł na drużynę. Już rozpoczęliśmy rozmowy z zawodnikami, których chce pozyskać. Liczymy też na to, że trener przyjrzy się młodym zawodnikom z Akademii, bo lubi i nie boi się pracować z młodymi – dodaje Dadełło.

Dlaczego trener Skrobacz przyjął ofertę Miedzi?

Po długiej pracy w Jastrzębiu bardzo ważnym czynnikiem było dla mnie, by w nowym klubie móc skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Miedź organizacyjnie gwarantuje taki komfort pracy. Przed podpisaniem umowy zasięgnąłem zdania kilku trenerów, którzy pracowali tu przede mną i były to bardzo pozytywne opinie. Nie pozostaje mi nic innego jak odwdzięczyć się za te doskonałe warunki i spełniać marzenia kibiców Miedzi – mówi Jarosław Skrobacz.

Jakiej Miedzi mogą się spodziewać kibice pod jego wodzą?

Lubię grać ofensywnie, odważnie, bo uważam, że po to gramy w piłkę, żeby strzelać bramki i dawać radość kibicom. Jeśli remisujemy, to wolę 2:2 i duże emocje niż nudne 0:0 – mówi trener, który z Miedzią związał się roczną umową, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Asystentami trenera Skrobacza będą Wojciech Łobodziński i Jan Woś, a w zakresie przygotowania motorycznego klub będzie współpracował z doktorem Bartoszem Ochmannem z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Trenerem bramkarzy pozostanie Aleksander Ptak.

Źródło: Miedź Legnica


Herb Miedź Legnica
Udostępnij:


Wszystkie wiadomości