III liga: ZnĂłw bramki, znĂłw remis

Paweł Sasiela
Niedziela, 16 września 2018, 21:01
© Paweł Sasiela
Podobnie jak pierwszy zespół i jak przed tygodniem w trzecioligowym boju w Lubinie, Miedź II Legnica zremisowała 2:2 w wyjazdowym starciu z Górnikiem II Zabrze.

To był prawdziwy przedsmak LOTTO Ekstraklasy. Nie tylko dlatego, Ĺźe spotkały się dwie druĹźyny rezerw, ale takĹźe dlatego, iĹź kibice w Zabrzu zobaczyli ciekawe, trzymające w napięciu starcie, pełne zwrotów akcji. Od mocnego uderzenia chcieli rozpocząć zabrzanie, którzy w pierwszych fragmentach meczu starali się zdominować MiedĹş II. Nie przyniosło to jednak pożądanego przez gospodarzy efektu, a wraz z upływem minut legniczanie zaczęli być coraz groĹşniejsi.

O ile Patryk Makuch strzelił na bramkę zbyt lekko, a Przemysław Porębski uderzył obok słupka, o tyle w 43 minucie nie pomylił się Lucjan Zieliński, kończąc bramką indywidualną akcję.

Zabrzanie wyrównali dziesięć minut po przerwie, gdy Kacper Michalski główkując, wykorzystał dośrodkowanie z rzutu roĹźnego. Niedługo póĹşniej sytuacja Miedzi II pogorszyła się jeszcze bardziej, gdy Mateusz Miazga po raz drugi w meczu otrzymał Ĺźółty kartonik i musiał przedwcześnie skończyć zawody.

Podopieczni Radosława Belli nie złoĹźyli jednak broni i w 79 minucie ponownie objęli prowadzenie. Patryk Makuch wykorzystał błąd golkipera i jednego z obrońców, którzy minęli się w drodze do piłki. Młody napastnik przejął futbolówkę i skierował ją do bramki.

W końcowych fragmentach MiedĹş II dzielnie się broniła, odpierając ataki zabrzan jednak raz się nie udało. W 86 minucie Krzysztof Kubica uderzając głową, zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu roĹźnego. TuĹź przed końcem meczu legniczanie mogli jeszcze zadać decydujący cios, ale strzał głową Michała Pojaska znakomitą interwencją powstrzymał Jakub Szymański, ratując Górnika II przed poraĹźką.

- Z przebiegu gry i tego co działo się w trakcie meczu, jesteśmy zadowoleni z remisu. Szkoda czerwonej kartki, bo w jedenastu na pewno moglibyśmy ten mecz wygrać. Musimy jeszcze bardziej popracować nad koncentracją przy stałych fragmentach gry, bo z tego straciliśmy dzisiaj dwie bramki. Ale bardzo się cieszę, bo pokazaliśmy charakter i mimo Ĺźe graliśmy w dziesięciu, to nie było tego widać. Gratuluję zespołowi cennego punktu, zasłuĹźonego za wysiłek i walkę – komentował trener Radosław Bella, cytowany przez oficjalną stronę klubu akademia.miedzlegnica.eu.

Górnik II Zabrze – MiedĹş II Legnica 2:2 (0:1)

Bramki: Michalski (55), Kubica (86) - L. Zieliński (43), Makuch (79)

Ĺťółte kartki: Baran, Jaksik, Surowiec, Michalski - Miazga, Zatwarnicki, Makuch

Czerwona kartka: Miazga (59)

Sędziował: Jacek Babiarz (Kluczbork)

Górnik II: Szymański - Baran (69. Olszewski), Belica (82. Lasik), Jaksik, Biedrzycki (46. Ĺťagiel), Knabel (77. Kiklaisz), Kubica, Michalski, Zaradny, Surowiec, R. Wolsztyński

MiedĹş II: Szpaderski – Przygocki, Miazga, Pojasek, Ławniczak, Garuch, Zatwarnicki, L. Zieliński (62. Wolan), Porębski (75. Śliwiński), Kisiel (55. Sutor), Makuch; trener Radosław Bella

Źródło: własne