(FOTO) III liga: Miedź wygrywa ze Ślęzą

Paweł Sasiela
Niedziela, 7 kwietnia 2019, 00:00
© Paweł Sasiela
Miedź II Legnica odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, w pokonanym polu pozostawiając trzecią przed 22 kolejką Ślęzę Wrocław.

Starcie obu zespołów w rundzie jesiennej dwoma bramkami, tyle Ĺźe 4:2, wygrali Ĺźółto-czerwoni. Wiosną najstarszy klub ze stolicy Dolnego Śląska nie spisuje się jednak tak dobrze jak w zeszłym roku. Dlatego nad Kaczawą liczyli na rewanĹź. Do przerwy spotkanie było wyrównane, a gra toczyła się głównie w środku pola. Dogodnych sytuacji pod obiema bramkami było niewiele.

W 23 minucie Mateusz Zatwarnicki wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Ĺťylińskiego i skierował piłkę do siatki. Arbiter dopatrzył się jednak pozycji spalonej. Cztery minuty póĹşniej Piotr Kotyla odpowiedział uderzeniem, po którym futbolówka poszybowała tuĹź nad poprzeczką. W 36 minucie Jana Szpaderskiego do interwencji zmusił Szymon Lewkot.

Więcej działo się po przerwie. JuĹź trzy minuty po wznowieniu gry Przemysław Porębski wbiegł z piłką w pole karne rywali i precyzyjnym strzałem przy słupku z kilkunastu metrów dał Miedzi II prowadzenie. Ślęza nie zamierzała dawać za wygraną. W 50 minucie niecelną główką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego odpowiedział Hubert Muszyński. Z kolei dwie minuty póĹşniej obok bramki strzelał Rafał Adamski.

Bliski podwyĹźszenia był Tomasz Ĺťyliński. Najpierw w 65 minucie piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wyleciała za linię końcową, a następnie w 72 minucie Ĺťyliński przegrał pojedynek oko w oko z Łukaszem Palmowskim.

Po chwili z rzutu wolnego uderzał Adrian Niewiadomski, ale nie sprawił Szpaderski był na posterunku. W 77 minucie zielono-niebiesko-czerwoni strzelali z dystansu, ale golkiper wrocławian nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Rafał Adamski, strzałem głową wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony.

MiedĹş II Legnica – Ślęza Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: Porębski (48), Adamski (87)

Ĺťółte kartki: Przygocki (33), Lewandowski (50) – Muszyński (41)

Sędziował: Mariusz Maćko

Asystenci: Jarosław Gałązka, Dawid Kuźmiak

MiedĹş II: Szpaderski – Przygocki, Ławniczak, Bartłomiejczak, Sutor, Lewandowski, Porębski, Śliwiński (82. Poręba), Ĺťyliński, Zatwarnicki (64. Chukwudi), Adamski; trener Radosław Bella

Ślęza: Palmowski – Repski, Kotyla (71. Skórnica), Lewkot (46. Stempin), Traczyk, Kluzek (82. Niemienionek), Wdowiak, Olejniczak, Niewiadomski, Muszyński, Tomaszewski (62. Berkowicz); trener Grzegorz Kowalski

Źródło: własne