(FOTO) CLJ U15: Na remis ze Śląskiem

Paweł Sasiela
Sobota, 26 maja 2018, 23:55
© Paweł Sasiela
W meczu Centralnej Ligi Juniorów U15 Miedź Legnica zremisowała na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław.

Wynik juĹź w 5 minucie otworzył Filip Klaska, uderzając głowa po rzucie roĹźnym. Wrocławianie wyrównali po błędzie w kryciu i uderzeniu z pola karnego. W 38 minucie gry Śląsk wyszedł na prowadzenie po rzucie roĹźnym. Legniczanie kolejny raz popełnili błąd w kryciu.

Druga polowa była gonitwą Miedzi za korzystnym wynikiem, do którego doprowadził Dominik Jagielski, wykorzystując rzut karny. Jedenastkę wywalczył Kewin Marcinkiewicz. Zielono-niebiesko-czerwoni trafili jeszcze na 3:2, ale sędzia słusznie dopatrzył się pozycji spalonej. Z kolei goście w ostatnich minutach mieli szansę na wygranie spotkania, ale nie wykorzystali rzutu karnego.

KaĹźda seria kiedyś się kończy. Po sześciu zwycięstwach przyszedł czas na remis. Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu Śląska Wrocław, ale w drugiej części wróciliśmy do zdecydowanie lepszej gry. W perspektywie utrzymania drugiego miejsca w CLJ U-15 jest to korzystny wynik, który pozwala utrzymać przewagę nad przeciwnikiem i zwycięstwo w dwumeczu - podsumował Tomasz Syska, trener Miedzi.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 2:2 (1:2)

Bramki: Klaska (5), Jagielski (74-k.) - Chrupałła (21), Maruszak (39)

Ĺťółte kartki: Krupa (75), Brzószczyk (79) - Stojanowicz (29), Istelski (53), Jasek (55, 61)

Czerwona kartka: Jasek (61, za dwie Ĺźółte)

MiedĹş: Wojtas - Ciupiński, Krupa, Gandurski, Kaznowski - Klaska (55. Brzószczyk), Karbowiak, Marcinkiewicz - Zawadzki (41. Ziemba), Siedlecki (67. Bieniusiewicz); trener Tomasz Syska

Śląsk: Gasztyk - Jasek, Michalski (40. Waksmundzki), Szmigiel (55. Kokoszka), Stawny, Stojanowicz (40. Hampel), Dachnowski (40. Kraśnicki, 68. Marciniak), Góral, Istelski, Maruszak, Chrupałła (40. Borzęcki); trener Przemysław Parus

Źródło: własne